Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Vefat Haberi... Kemal Unakıtan hayatını kaybetti-Kemal Unakıtan kimdir?

Vefat Haberi... Kemal Unakıtan hayatını kaybetti-Kemal Unakıtan kimdir?

Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kemal Unakıtan kimdir?

Giriş Tarihi: 12 Ekim 2016 Çarşamba 08:58
Vefat Haberi... Kemal Unakıtan hayatını kaybetti-Kemal Unakıtan kimdir?

58. ve 60. Hükumetlerde Maliye Bakanlığı yapan Kemal Unakıtan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

70 yaşında hayata veda eden Kemal Unakıtan, son yıllarda kalbi ve böbreğiyle ilgili sağlık sorunları yaşıyordu. 2009 yılında ABD'de by-pass ameliyatı geçiren Unakıtan 2013 yılında da Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde böbrek nakli olmuştu.

2002 yılında 58. Maliye Bakanlığı'na getirildi. Farklı tavır ve uygulamalarıyla sürekli olarak sürekli gündemde kalan Unakıtan, dönemin Başbakanı Erdoğan'ın Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nı Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'den alarak, kendisine bağlamasıyla özelleştirmenin de patronu oldu.

2007'de AK Parti'den Eskişehir milletvekili seçilen Unakıtan, 60. hükumette de Maliye Bakanı olarak görev aldı. 1 Mayıs 2009 tarihinde yapılan kabine değişikliğinde bu görevini Mehmet Şimşek'e devreden Unakıtan kabine dışında kalmıştı.

KEMAL UNAKITAN KİMDİR?
1946 yılında Edirne'inin Süloğlu ilçesine bağlı Domurcalı köyünde doğan Unakıtan, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nden mezun olduktan sonra Maliye Bakanlığı'nda hesap uzmanı olarak görev yaptı.

Bürokraside çeşitli görevlerde bulunan Unakıtan, 2002 yılında milletvekili seçildi; Abdullah Gül başbakanlığındaki 58. hükümette koltuğuna oturduğu Maliye Bakanlığı'nı 59. ve 60. hükümetler döneminde de sürdürdü.
Bakanlık yaptığı dönemlerde 'özelleştirmenin patronu' olarak bilinen Unakıtan, 1 Mayıs 2009 tarihinde yapılan değişiklikle görevi Mehmet Şimşek'e devretti.

Farklı tavrıyla zaman zaman ilgili zaman zaman da tepki gören Unakıtan, Ahsen Unakıtan ile evliydi ve 3 çocuk babasıydı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suruç'da Alt Yapı Çalışmaları Devam Ediyor-GÖRÜNTÜLÜ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com