Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Urfa'da KHK ile kapatılan göz merkezi Devlet Hastanesine devredildi

Urfa'da KHK ile kapatılan göz merkezi Devlet Hastanesine devredildi

Şanlıurfa’da FETÖ soruşturması kapsamında KHK ile hazineye devredilen özel bir göz merkezi, ‘Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Merkezi’ adıyla hizmet vermeye başladı.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2016 Salı 08:04
Urfa'da KHK ile kapatılan göz merkezi Devlet Hastanesine devredildi

 

15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan OHAL süreci kapsamında Kanun Hükmünde Kararname ile hazineye devredilen Şanlıurfa’nın merkez Haliliye ilçesi İpek Yolu caddesinde bulunan Özel Anadolu Göz Dal Merkezi, ‘Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Merkezi’ olarak hizmet vermeye başladı.

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklamada, “Olağanüstü Hal Kapsamında alınan tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde, Şanlıurfa’da bulunan Anadolu Göz Dal Merkezi Milli Emlak Müdürlüğüne devredilmiştir. Milli Emlak Müdürlüğü Hastaneyi Kamu hizmetine sunulmak üzere Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis etmiştir. Bu kapsamda Şanlıurfa Kamu Hastaneler Birliği’ne devredilen göz merkezi, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Merkezi olarak hizmet vermeye başlamıştır.” denildi.

Devredilen merkezde, daha önce ilde yapılamayan bazı göz ameliyatlarının da bundan sonra bu merkezde yapılabileceğinin ifade edildiği açıklamada, “Merkezde ilimizde daha önce yapılamayan bazı göz ameliyatları; Excimer lazer (gözlükten kurtulma), OCT (Optik Koherens Tomografi) glokom lazer, argon lazer cihazları olmakla birlikte, göz hastalıkları ile ilgili her türlü tanı teşhis, tedavi ve müdahale bu merkezde yapılmaya başlandı.” İfadelerine yer verildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com