Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Urfa mezarlıkları nahit taşıyla örülüyor

Urfa mezarlıkları nahit taşıyla örülüyor

Sosyal Belediyeciliği sahanın her yanına yansıtan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi mezarlıkları da onarım ve bakımını yapıyor.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2016 Cumartesi 11:33
Urfa mezarlıkları nahit taşıyla örülüyor

Büyükşehir yasasıyla birlikte ilçe mezarlıkların da Büyükşehir Belediyesi bünyesine alınmasıyla birlikte  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yaptığı planlama çerçevesinde ilçelerde mezarlık ihata duvarı onarımı yapıyor. Duvarın yanı sıra mezarlık içerisinde yürüme yolları, çeşmeler ve gasilhane yapıyor. 

 

Tüm ilçelerde çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ekipleri, Bozova, Halfeti, Akçakale, Harran ve Hilvan'da çalışmaların sonuna gelirken, diğer ilçelerde ise planlanan çalışmalara başlanacaktır.

 

Tüm ilçelerde çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ekipleri mezarlıklar içerisinde yürüme yolları, çeşmeler ve gasilhanenin yanı sıra bakım ve temizliği ile mezarlıkların Şanlıurfa'ya yakışır bir standarda getirmeyi amaçlıyor.

 

Mezarlıklar yeniden yapılandırılırken içerisinde bay bayan wc'leri, mescitleri, güvenlik odası, mezarlığa ait morg barındıran idari bina, mezarlık sınırları boyunca  Urfa taşından (nahit) 1m yüksekliğindeki çevre duvarı, mezarlık kemerli giriş kapıları, çeşmeler, oturma banklar ve çöp kutuları konuluyor.

 

Her ilçeye aynı hizmeti ulaştırmayı hedeflediklerini belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Hayatın her alanında büyükşehir çalışmalarını yaparken, vefat eden atalarımızın mezarlıklarının da temiz ve bakımı için çalıştıklarını ifade etti.

www.balikligol.com 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com