Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Üniversitelilerle Buluşan Başkan Çiftçi: Gençlere Güveniyoruz

Üniversitelilerle Buluşan Başkan Çiftçi: Gençlere Güveniyoruz

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Harran Üniversitesinde düzenlenen 'Üniversite Gençliğinin Mesleki Kariyerinde Yerel Yönetimlerin Rolü' adlı buluşmaya katılarak gençlerin sorularını yanıtladı. Başkan Çiftçi buradaki konuşmasında, "Gençlerimize güveniyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2016 Perşembe 17:12
Üniversitelilerle Buluşan Başkan Çiftçi: Gençlere Güveniyoruz

Eyyübiye yerleşkesi Mehmet Akif Ersoy konferans salonunda gerçekleştirilen programa Şanlıurfa Büyük Şehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Necmettin Elmastaş, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Avcı, Harran Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Akif Nacar, Öğretim görevlileri ve pek çok öğrenci katıldı.

Konferansın açılışında söz alan Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Necmettin Elmastaş; “Bu etkinliği düzenlerken amacımız biraz daha küçük ölçekli birkaç programı tanıtmak üzere başkanımızı çağırıp, sınırlı sayıda öğrenciyle görüştürmekti fakat kendileri bütün kampüsü görmek istediğini ve mümkünse bütün öğrencilerle konuşmak istediğini söyledi. Biz de programımızı ona göre şekillendirdik. Belediye Başkanımızın, takdir ettiğimiz çok güzel yönlerinden bir tanesi insan merkezli anlayışla hizmet etmesi ve gençlere çok önem vermesidir” dedi.
Öğretim Görevlisi Aziz İlgazinin koordinatörlüğünde düzenlenen konferansta konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın; “Öncelikle geldiğiniz için teşekkür ederiz, her başkan buraya gelmiyor. Başkanımız gençleri çok sevdiği için, kendisi de genç olduğu için öğrencilerimizi dinlemeye geldi” dedi.
Üniversitede kulüplere çok değer verdiklerini söyleyen Rektör Taşaltın, “Öğrencilerden geri dönüşümler almak istiyoruz. Öğrenci temsilcisi seçtik. Bu temsilciler eğer sizin isteklerinizi bize getirmelerini istiyoruz. Temsilci demek sizin probleminizi bize ileten demektir. İsteklerinizi direkt bize bildireceğiniz Birde Whatsapp hattımız var. Oradan da öneri ve şikâyetlerinizi bekliyoruz” diye konuştu.
"ŞANLIURFA'DA 670 BİN ÖĞRENCİMİZ VAR"
Rektör Taşaltın'ın ardından gençleri selamlayarak konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise Şanlıurfa'nın gençlik potansiyeline dikkat çekti. Türkiye'nin en genç nüfusunu barındıran Şanlıurfa'da ilkokul ve üniversite arasındaki gençliğin 670 bin nüfusa denk geldiğini dile getiren Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa'da 670 bin öğrencimiz var. Böylesine güzel bir tablo karşısında bizler de yerel idareciler olarak gençlerimizi görmezlikten gelemeyiz. Gençlerimizin geleceğine hep birlikte yön vermeliyiz. Bunun yanı sıra şehrimizin de tüm güzelliklerini gençlerimizin bilmesi ve bu doğrultuda yaşaması lazım. Şanlıurfa 12 bin yıllık şehir. Birçok medeniyet yaşadığımız bu coğrafyaya iz bıraktı. Şehrimizin mimarisi, dokusu ve tarihi yapısı dünyada eşine rastlanılamayacak güzelliğe sahip. Tarihi geçmişi bu derece önemli olan bu şehre hizmet ederken çok dikkatli olmamızı gerekiyor" dedi.
Başkan Çiftçi, konuşmasının ardından üniversiteli öğrencileri dinleyerek, sorularını yanıtladı.
Üniversite yönetiminin plaket takdim ettiği Başkan Çiftçi, ardından üniversitedeki fakülte binalarını gezdi. Temasları sırasında gençlerle yakından ilgilenen Başkan Çiftçi, ardından öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com