Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Ticaret ve Sanayi İl Müdürü Nazan Aygün: Kooperatifler yatırım aracıdır

Ticaret ve Sanayi İl Müdürü Nazan Aygün: Kooperatifler yatırım aracıdır

Kooperatiflerin küçük ölçekli yatırımcılar için bir şans olduğunu belirten Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi İl Müdürü Nazan Aygün, Şanlıurfa'nın kalkınması için yatırımın her alanda yapılması gerektiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2016 Perşembe 09:42
Ticaret ve Sanayi İl Müdürü Nazan Aygün: Kooperatifler yatırım aracıdır

Şanlıurfa'da 86 tane Kooperatifi bulunduğunu belirten Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi İl Müdürü Nazan Aygün, kooperatiflerin kongreliyle ilgili olarak kendilerine yansıyan bir şikayet bulunmadığını belirtti.

Şanlıurfa'da Kooperatiflerin kongreleriyle ilgili olarak kooperatif üyeleri tarafından başkan ve yönetim seçimi yapıldığının altını çizen Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi İl Müdürü Nazan Aygün; "Kongreye katılan üyelerin imzasıyla seçim tamamlanıyor" dedi.


Kongrelerde sıkıntı oluşması halinde emniyet güçlerinden yardım talebinde bulunabileceğini belirten Aygün, "kongreler medeni insanların hoş görüsüyle yapılıyor. Kongrelerde üyelerin ıslak imzalarıyla tamamlanıyor" dedi.


Şanlıurfa'da 86 tane Kooperatifi bulunduğunu belirten Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi İl Müdürü Nazan Aygün; "Kongrelerinde sıkıntısı olan üyeler kooperatifinden onaylı şikayetle bize başvurabilirler. Hatta direkt başvurularını da kabul edip işleme koyuyoruz" dedi.


Şanlıurfa'nın potansiyel olarak çok büyük olduğunu ifade eden Aygün: "Bu kadar zenginliğe sahip kentte, yatırımlar kooperatiflerle daha kolay oluyor" diyerek küçük ölçekli yatırımcıları kooperatifler aracılığıyla kentte yatırım yapmaya davet etti.

KOOPERATİF NEDİR
Kooperatif, insan ihtiyaçlarının karşılıklı yardımlaşma yoluyla giderilmesini sağlamak ve ortakların çıkarlarını korumak amacıyla oluşturulan ekonomik kuruluştur. Kooperatifler insanların ihtiyaçlarını karşılıklı yardım, dayanışma ve kefalet suretiyle ve en az maliyetle karşılamak amacıyla kurulan tüzel kişilerdir. Kooperatifler hem kişilerin tek başlarına yapmaya güçlerinin yetmediği işleri bir araya gelerek yapmaları sağlar hem de toplumun kalkınmasına katkıda bulunur. GAP Gündemi 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Tuna'dan Suriyelilere çağrı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com