Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa'daki basit Usul Mükelleften bu yıl vergi alınmayacak

Şanlıurfa'daki basit Usul Mükelleften bu yıl vergi alınmayacak

Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanlığı tarafından yaklaşık 8 ay önce başlatılan çalışma başarı ile sonuçlandı, buna göre “OLMAZ” denilen oldu.

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2017 Çarşamba 21:46
Şanlıurfa'daki basit Usul Mükelleften bu yıl vergi alınmayacak

Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanlığı tarafından yaklaşık 8 ay önce başlatılan çalışma başarı ile sonuçlandı, buna göre “OLMAZ” denilen oldu. Basit Usul Mükellefiyete tabi olup ta yıllık Beyan olunan matrahı 8000 TL nin altında olan tüm esnaflar bu yıl vergi vermeyecekler.
Konu hakkında görüşlerini aldığımız Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun “Ekteki dilekçemizde de görüldüğü gibi geçen sene Mayıs ayında esnaflarımızın içinde olduğu sıkıntıları anlatan bir dilekçe yazdık ve çözüm bulmaları için tüm Milletvekillerimize gönderdik. O zamanlar bizimle alay edenler, bize gülenler, bu iş olmaz diyenler, başka işinmi yok, boş işlerle uğraşıyorsun diyenler oldu. Ama biz aldırmadık mücadelemizi ve görüşmelerimizi devam ettirdik. Milletvekillerimiz Maliye Bakanlığı ile görüşerek sorunu çözdüler. Bu yıl Basit Usul Mükellef olup ta vergi Matrahı 8000 TL nin altında olan iş yerleri, tüm esnaflar vergi vermeyecekler sadece Eğitime katkı, damga vergisi gibi küçük vergileri verecekler, İşsizlik ve Ekonomiksıkıntı yaşayan esnaflarımıza çok olumlu katkı sağlayacaktır. . Katkılarından dolayı hükümetimize ve Milletvekillerimize çok teşekkür ederiz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com