Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Şanlıurfa Büyükşehir'den eğitime büyük destek

Şanlıurfa Büyükşehir'den eğitime büyük destek

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen TEOG, YGS ve LYS deneme sınavına Şanlıurfa il genelinde toplamda 63 bin öğrenci katıldı. Sınav öncesi okulları gezen Başkan Nihat Çiftçi, öğrencilere başarılar diledi.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2016 Cuma 22:51
Şanlıurfa Büyükşehir'den eğitime büyük destek

Eğitimin her alanında gençlere yönelik yatırımlarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, bu kez 8. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG), Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) deneme sınavı düzenledi.

Şanlıurfa kent merkezinin yanı sıra 13 ilçenin tümünde kırsal bölgeleri de kapsayan deneme sınavları 856 okulda yapıldı. 41 bin 510'u 8. sınıf, 21 bin 500'ü ise 12. sınıf olmak üzere toplamda 63 bin öğrencinin katılımının sağlandığı deneme sınavlarında gençlerin sınav heyecanını aşması ve motivasyonunun arttırılması amaçlanıyor.

 

KİTAPÇIKLARI BAŞKAN ÇİFTÇİ DAĞITTI

Sınav öncesi okullara giderek çalışmaları bizzat yerinde takip eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, öğrencilere başarılar diledi. Büyükşehir Belediyesi olarak gençlere yönelik yatırımlarının yeni yılda da artarak süreceğini belirten Başkan Çiftçi, gençlere "Sizlere her zaman güveniyoruz" diye seslendi.

Sınıflardaki kısa ziyaretlerinde gençlere nasihatlerde bulunan Başkan Çiftçi, "Türkiye'mizin geleceği olan gençlerimizle birlikte kalkınmayı amaçlayan bir kadroyuz. Gençlerimizi önemsiyoruz ve onlara değer veriyoruz. Onlar için eğitimin her alanında desteklerimizi sürdüreceğiz" diye konuştu.

Başkan Çiftçi, gezisinin ardından okullardaki kütüphane ve spor alanlarını gezerek, öğrencilerle birlikte fotoğraf çektirdi. 

 

BÜYÜKŞEHİR, 2017'DE 254 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞACAK

Eğitim projesi kapsamında 2017 yılının da planlamasını yapan Büyükşehir yeni yılda 254 bin öğrenciye ulaşmayı amaçlıyor. TEOG, LYS ve YGS sınavlarına 2017 yılında devam edecek olan Büyükşehir, yine tüm kırsal bölgeleri kapsayan 13 ilçenin tümünde deneme sınavları gerçekleştirecek. TEOG'da 188 bin, YGS ve LYS'de ise 66 bin öğrenciyi kapsayacak deneme sınavları yıl içerisinde belirlenen farklı günlerde gerçekleştirecek.

www.balikligol.com 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com