Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya O gece Ankara Radyosu’na giremediler

O gece Ankara Radyosu’na giremediler

15 Temmuz’daki hain saldırı sırasında darbeciler, radyo müdürü Doç. Dr. Merdan Güven’in aldığı önlemler sayesinde Ankara Radyosu’na giremedi ve sözde bildiriyi de yayımlamadı.

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2016 Çarşamba 23:08
O gece Ankara Radyosu’na giremediler

Geçmiş yıllarda darbe yapanların ilk uğradıkları yer Ankara Radyosu olurdu. En güvenilir haberleri dünyaya duyuran Ankara Radyosu T.R.T merkezinden talimat verilmesine rağmen darbe bildirisini Radyo Evi Müdürü Doç.Dr. Merdan Güven’in talimatıyla yayınlanmadı.

15 Temmuz gecesi darbeciler Ankara Radyosu’na zırhlı personel taşıyıcı gönderdi. Ancak Radyoevi’nin kapıları dıştan kapalı ve çok kalabalık vatandaş topluluğu olduğu için radyo binasına ulaşamadı. Ankara Radyosu, televizyonlardan hükümet yetkililerinin açıklamalarını alıp yayınlamaya başladı. Radyoevi Merdan Güven’in ikna ettiği kalabalık halk topluluğunu radyo evine girdi. Müdür Güven’in, kahramanca direniş gösteren kalabalık topluluğa “merak etmeyin, ben ölmeden kimse radyo evine girip darbe yayını yapamaz” dediği öğrenildi.

T.R.T. Radyo vericilerinin devre dışı kalmasına rağmen internet üzerinden normal yayın yapılması talimatını yine Ankara Radyosu Müdürü Merdan Güven tarafından verildiği öğrenildi.

Reşat Kuşçuoğlu/ANKARA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com