Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Minik öğrenciler 200 yardım kolisini Halep’e gönderecek

Minik öğrenciler 200 yardım kolisini Halep’e gönderecek

Şanlıurfa il Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde okullarda başlatılan yardım kampanyasına öğrenciler sessiz kalmadı.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2017 Salı 06:52
Minik öğrenciler 200 yardım kolisini Halep’e gönderecek


ŞANLIURFA- Şanlıurfa il Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde okullarda başlatılan yardım kampanyasına öğrenciler sessiz kalmadı.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, gazetecilere yaptığı açıklamada, Halep’teki insanlık dramına sessiz kalmadıklarını söyledi. İlci, şunları söyledi:”Bugün 2002 Vakıflar okulumuzda Suriye’deki Halep kentinde yaşanan insanlık dramına çare olmak, müdahil olmak ve çocukların dertleriyle dertlenmek amacıyla Halepli çocuklar için bu okulumuzda toplanmış yardımları göndermek üzere bulunmuş bulunuyoruz. Okul müdürümüze, öğretmen arkadaşlarımıza ve velilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çocuklar gönüllerinden geleni, ellerinden geldiğince değerli ihtiyaçlarını Halep’teki çocuklarla paylaşmak üzere bugün burada bir arada bulunuyoruz. Valiliğimiz bünyesinde ilimizde oluşturulan komisyon çerçevesinde Halep’e yardım kampanyası için bütün okullarımızdan yardım toplanmış bulunmaktadır. 10 Ocak son tarih olarak belirlenmiştir. Bugün toplayacağımız son yardımlarla il koordinasyon kuruluna teslim edeceğiz. Halep’teki ihtiyaç sahibi çocuklara göndermiş olacağız. Emek sağlayan herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

KAYA: FARKINDALIK OLUŞTURMAYI HEDEFLİYORUZ

Okul Müdürü Mahmut Kaya,”Halep’e yardım kampanyası başlattık. Öğrencilerimiz ve velilerimiz büyük bir duyarlılık gösterdi. Bu kampanyaya destek veren herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Amacımız bir farkındalık oluşturmak. Urfa geneli başlatılan kampanyayla Halep’teki mazlum çocukların yaralarını sarmayı hedefliyoruz. Savaş ortamında onların yüzlerini güldürmeyi amaçlıyoruz. Bunu yapabilirsek kendimizi mutlu etmiş olacağız.” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da işte çıkarılan belediye personeli intihara kalkıştı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com