Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Mektupla 2 ilçe arasında kardeşlik köprüsü kurdular

Mektupla 2 ilçe arasında kardeşlik köprüsü kurdular

ŞANLIURFA’nın Hilvan İlçesi Gölcük ve Uluyazı İlkokulları ile İstanbul Pendik ERA Koleji öğrencileri arasında başlayan mektup arkadaşlığı, iki ilçe arasında kardeşlik köprüsü kurdu.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2017 Pazar 09:05
Mektupla 2 ilçe arasında kardeşlik köprüsü kurdular

2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılının başında Hilvan Belediyesi’nin girişimleri sonucu ‘8 Mektup, Sonsuz Dostluk’ projesi kapsamında İstanbul Pendik’te eğitim veren özel ERA Kolejleri ile Şanlıurfa’nın Hilvan İlçesi kırsal mahalleleri olan Gölcük ve Uluyazı İlkokulu öğrencileri arasında mektup arkadaşlığı başlatıldı. Yaklaşık 4 ay önce başlayan projede karşılıklı olarak mektuplaşan öğrenciler arasında yardımlaşma kampanyası başladı. ERA Kolejleri öğrencileri, mektuplaştıkları Gölcük ve Uluyazı İlkokullarındaki mektup arkadaşlarına çeşitli giyim ve kırtasiye malzemesi gönderdi. Yeni yıl öncesi mektup arkadaşlarının gönderdikleri hediyeleri alan öğrenciler, çok mutlu olduklarını belirtip teşekkür etti.

İstanbul Pendik ile Hilvan arasında kardeşlik köprüsünün kurulmasına vesile olan projenin devam edeceğini belirten Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık;

‘Projenin amacı İstanbul ile Hilvan öğrencileri arasında bir kardeşlik köprüsü kurup bunu her anlamda geliştirmektir. Dönem başında başlatılan projemiz, eğitim ve öğretim yılının sonuna kadar devam edecektir’ dedi.

ERA Kolejleri adına gönderilen yardımları Hilvan’daki öğrencilere ulaştıran görevli öğretmenler, çocukların kendi aralarında kurduğu gönül köprüsünün çok anlamlı olduğunu belirterek, projenin geliştirilmesinde emeği geçen Hilvan Belediyesi’ne teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘BAŞARININ YOLLARI’ SÖYLEŞİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com