Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Kuvvet komutanlıkları Millî Savunma Bakanına bağlandı

Kuvvet komutanlıkları Millî Savunma Bakanına bağlandı

 Resmi Gazete'de yayımlanan kanun hükmünde kararname kapsamında, Kuvvet Komutanlıkları Millî Savunma Bakanına bağlandı.

Giriş Tarihi: 31 Temmuz 2016 Pazar 13:03
Kuvvet komutanlıkları Millî Savunma Bakanına bağlandı

 Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Millî Savunma Bakanına bağlandı Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları, Resmi Gazete'de yayımlanan kanun hükmünde kararname ile Millî Savunma Bakanına bağlandı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan "Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması ve Millî Savunma Üniversitesi Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararname" kapsamında, Kuvvet Komutanlıkları Millî Savunma Bakanına bağlandı. Bu kanuna aykırı olmayan ve diğer kanunlarla Genelkurmay Başkanlığına verilen görev ve yetkilere ilişkin hükümler ise saklı bırakıldı.

Ayrıca Cumhurbaşkanı ve Başbakanın, gerekli gördüklerinde Kuvvet Komutanları ile bağlılarından doğrudan bilgi alabileceği ve bunlara doğrudan emir verebileceği, verilen emrin herhangi bir makamdan onay alınmaksızın derhal yerine getirileceği de karara bağlandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com