Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Kızılay’ın çağrısına üzerine Kan Bağışı Standı Kuruldu

Kızılay’ın çağrısına üzerine Kan Bağışı Standı Kuruldu

Harran Tıp Hastanesinde Kan Bağışı Standı Kuruldu

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2017 Salı 22:22
Kızılay’ın çağrısına üzerine Kan Bağışı Standı Kuruldu

 

Kızılay’ın, 'Kan stoklarımız yetersizdir' çağrısı üzerine harekete geçen Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi, kendi bünyesinde Kızılay kan bağışı standını kurdu.
“1 kan 3 can” sloganıyla Araştırma ve Uygulama Hastanesi poliklinik girişinde kurulan kan bağışı standı, vatandaşlardan ve çalışanlardan yoğun ilgi gördü.

Herkesi kan vermeye davet eden Hastane Başhekim yardımcısı Yrd.Doç.Dr.AtamanGönel;“Şifa dağıtmak amacıyla hizmet veren duyarlı tüm personel ve öğrencilerimize kan bağışı yapmaları için çağrıda bulunuyorum” dedi.
Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın kan stoklarında büyük erime olduğuna dikkat çektiğini dile getiren Harran Tıp Hastanesi Başmüdürü Abdullah Göçmez; “Kızılayımızın çağrısı üzerine tüm Türkiye’de bir seferberlik başlatıldı. Gerçekten vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi. Biz de Üniversite Hastanesi olarak bu çağrıya duyarsız kalmadık. Kan bağışı kampanyasına destek vermek amacıyla hastanemizde bir stand açtık. Hangimizin ne zaman kana ihtiyacı olacağını bilmiyoruz. Her birimize her an lazım olacak olan bu ihtiyacın stoklanması için herkesin duyarlılık göstermesi ve standımıza gelerek kan vermelerini bekliyoruz” dedi.
Pazartesi günü açılan standın Perşembe gününe kadar devam edeceği belirtildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com