Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya HDP eş başkanı serbest/Radyo Karacadağ çalışanları tutuklandı

HDP eş başkanı serbest/Radyo Karacadağ çalışanları tutuklandı

5 Ekimde gözaltına alınan HDP İl Eşbaşkanı Ayşe Sürücü ile beraberindeki 3 kişi bugün mahkemeye çıkarıldılar. Ayşe sürücü serbest bırakılırken KHK ile kapatılan Radyo Karacadağ'ın 3 çalışanı tutuklandı

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2016 Salı 16:33
HDP eş başkanı serbest/Radyo Karacadağ çalışanları tutuklandı

Geçtiğimiz ay KHK ile kapatılan Radyo Karacadağ çalışanlarından 3 kişi, bugün çıkarıldıkları mahkemede PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.
PKK propagandası yapan radyo çalışanları tutuklandı

Geçtiğimiz ay KHK ile kapatılan Radyo Karacadağ çalışanlarından 3 kişi, bugün çıkarıldıkları mahkemede PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Radyo Karacadağ’ın 3 çalışanı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 “Terör örgütüne üye olmak ve terör propagandası yapmak” suçuyla gözaltına alınan Radyo Karacadağ Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Demir, Mizgin Çay, Radyo Karacadağ eski çalışanı ve Viranşehir Belediyesi Basın Sorumlusu Salih Erbekler, çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak Şanlıurfa E Tip Kapalı Cezaevine gönderildi.

Öte yandan 15 Temmuz ABD destekli darbe girişimi sonrası ilan edilen KHK ile kapatılan Radyo Karacadağ'a konuk olduğu bir programda, örgüt propagandası yaptığı ve Kobanê’de çektirdiği fotoğraflar gerekçesiyle gözaltına alınan HDP Şanlıurfa İl Eşbaşkanı Ayşe Sürücü ise bugün çıkarıldığı mahkemede, yurt dışına çıkma yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Hatırlanacağı üzere 5 Ekim’de HDP il binasında gözaltına alınan HDP Şanlıurfa İl Eşbaşkanı Ayşe Sürücü, savcılık ifadesinden sonra gözaltı süresi 5 gün uzatılmıştı.  (Ramazan Casuk-İLKHA)

Geçtiğimiz ay KHK ile kapatılan Radyo Karacadağ çalışanlarından 3 kişi, bugün çıkarıldıkları mahkemede PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi. PKK propagandası yapan radyo çalışanları tutuklandı Geçtiğimiz ay KHK ile kapatılan Radyo Karacadağ çalışanlarından 3 kişi, bugün çıkarıldıkları mahkemede PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi. PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Radyo Karacadağ’ın 3 çalışanı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. “Terör örgütüne üye olmak ve terör propagandası yapmak” suçuyla gözaltına alınan Radyo Karacadağ Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Demir, Mizgin Çay, Radyo Karacadağ eski çalışanı ve Viranşehir Belediyesi Basın Sorumlusu Salih Erbekler, çık
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com