Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Fen-Edebiyat Fakültesi, Şanlıurfa Bilim Ve Sanat Merkezi İle İşbirliği Protokolü İmzaladı

Fen-Edebiyat Fakültesi, Şanlıurfa Bilim Ve Sanat Merkezi İle İşbirliği Protokolü İmzaladı

ŞANLIURFA/ Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi ile Şanlıurfa Bilim ve Sanat Merkezi arasında, ilk ve orta öğretim düzeyindeki özel yetenekli öğrencilerin Üniversitede bulunan laboratuvarları kullanması ve eğitim olanaklarının paylaşılmasını amaçlayan işbirliği protokolü imzalandı.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2016 Salı 11:52
Fen-Edebiyat Fakültesi, Şanlıurfa Bilim Ve Sanat Merkezi İle İşbirliği Protokolü İmzaladı

Bilimsel, eleştirel düşünme yeteneklerini geliştirerek öğrencilerin sorun çözme gibi temel yaşam becerilerini kazandırmayı içeren protokol hakkında konuşan Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Akan, işbirliği protokolünün hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, “İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada BİLSEM’le Şanlıurfa’yı eğitim konusunda daha ileriye taşımak için işbirliğimiz devam edecek.” dedi.

Prof. Dr. Hasan Akan şunları söyledi; “Özel yetenekli öğrencilere yönelik bilimsel etkinlikler, atölye çalışmaları düzenlemeyi amaçlayan protokolle, eğitim ile ilgili uluslararası kuruluşlarla işbirliği yapmak ve uluslararası projelere katılmak amaçlanmaktadır. Şanlıurfa Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin, üniversite öğretim üyelerince verilen derslere katılması için ortam hazırlayacağız. Ayrıca bu işbirliği anlaşması kapsamında Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi olarak Şanlıurfa Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenlerine danışmanlık hizmeti vermeyi hedeflemekteyiz.
İlköğretimden üniversiteye eğitimin tüm alanlarında yapılacak çalışmalarla Şanlıurfa’da eğitim kalitesini yükseltmeyi amaçlayan, Bilim Sanat Merkezi Müdürü Ümit Doğan ile Osmanbey Yerleşkesinde bulunan Dekanlık odamızda imzaladığımız bu protokol ile eğitim vizyonu ve niteliğinin geliştirilmesi, bireysel başarının artırılması, milli, manevi, ahlaki ve kültürel değerlerimizi benimsemiş topluma yararlı bireyler yetiştirilmesi, değişen öğretim programları ile yenilenen eğitim teknolojileri hakkında öğretmenlerin bilgilendirilmesi, ailelerin bilinçlendirilmesi ve eğitimin her alanında akademik destekli çalışmaların planlı programlı yürütülmesi sağlanacaktır” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com