Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Eğitim Fakültesi Final Sergisi ve Dinletisi Programı

Eğitim Fakültesi Final Sergisi ve Dinletisi Programı

Üniversitemizin sınıf öğretmenliği bölümünde okuyan öğretmen adaylarının, ileride üstleneceği görevlerde, öğrencilerini sosyal ve kültürel anlamda daha iyi yetiştirmelerini sağlamaları amacıyla Öğr. Gör. Dr. Emine Teker, Yrd. Doç.Dr. Gülgün Bilen danışmanlığında açılan, Eğitim Fakültesi, Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı 2. ve 4. sınıf öğrencileriyle hazırlanan “Final Sergisi ve Dinletisi” Osmanbey Yerleşkesinde gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2016 Cuma 12:16
Eğitim Fakültesi Final Sergisi ve Dinletisi Programı

Harran Üniversitesi Devlet konservatuvarında gerçekleştirilen programa Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ali Sarıışık, Eğitim Fakültesi öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Sergi açılışını gerçekleştiren Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ali Sarıışık yaptığı açıklamada; “Bu çalışma ile öncelikle öğretmen adayı öğrencilerimizin, gelecekte kendi öğrencilerine de işlevsel ve sanatsal anlamda bilinç aşılaması mümkün olabilecektir. Üniversitemizden mezun olacak öğretmen adaylarımızın yetiştireceği öğrencilerine aşılayacağı sosyal ve kültürel verilerle, çocukların yaşayarak öğrenmek, okulu sevmek, bireysel yeteneklerini ortaya çıkarmalarını sağlamak açısından diğer öğretmenlere göre fark oluşturacağını ümit ediyorum.” dedi.
Sergi açılışında öğrencilere seslenen Devlet Konservatuarı müdürü Prof.Dr. Ozan Bilen, öğrencilere tavsiyelerde bulunarak; “Müzik, resim ve beden konularında cevherleri bulup çıkaracak, onlara bir görüş bir vizyon kazandıracak dünyayı tanıtacak kişiler sınıf öğretmenleridir, İleride yetiştireceğiniz öğrencilere örnek olmanız için sizlerden bu faaliyetlerin daha iyilerini bekliyoruz. Sizlerde öğretmen olduğunuzda görev yapacağınız okulda kuracağınız drama, resim, teknoloji tasarım atölyeleri ile müzik alanlarında hem öğrencilerin yeteneklerinin ön plana çıkmasını hem de derslerini severek yapmalarını sağlayacaksınız” diye konuştu.
Müzik dinletisi programında konuşan Sınıf Öğretmenliği öğrencisi Ayşe Özçınar; “Müzik farklılıklardan güzellik ve ahenk yakalama sanatıdır, Biz öğretmenleri de orkestra şefi olarak düşünürsek kendi orkestramızı en iyi şekilde yönetebilmemiz için kısa zamanda bize müziğin notaları ve flüt çalmayı öğreten, her öğrencinin farklı bir değer olduğunu, müziğin sadece şarkı söylemek olmadığını gösteren Yrd. Doç. Dr. Gülgün Bilen hocamıza sınıfımız adına teşekkür ederiz” dedi.

Program, mini konser, resim ve el sanatları sergisinin gezilmesinin ardından kokteyle son buldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘BAŞARININ YOLLARI’ SÖYLEŞİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com