Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Balıklıgöl aydınlatılıyor

Balıklıgöl aydınlatılıyor

Şanlıurfa'nın kutsal mekanıDergah (Balıklıgöl) havzasında  başlatılan aydınlatma çalışmasını inceleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, bahar aylarına kadar çevre düzenlenmesi ve aydınlatmasıyla kutsal mekanın Şanlıurfalıların hizmetine sunulacağını belirtti.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2016 Çarşamba 11:45
Balıklıgöl aydınlatılıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Çevre Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünün ortaklaşa yapacağı çalışmayla Dergah (Balıklıgöl) aydınlatması  tamamlanacak. Aydınlatmadan sonra Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çevre düzenlenmesi ve zemin kaplama işlemiyle kutsal mekanı güzelleştirecek.

 

Dergah (Balıklıgöl) havzasında yapılan çalışmaları Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İsmail Işıkdağ ile inceleyen Başkan Çiftçi: "Aydınlatma sıkıntısı olan Dergah (Balıklıgöl) havzasında  Çevre Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü ile birlikte aydınlatma projesi geliştirdik. Proje çalışmasına başladık. Başlanılan çalışmalara arkadaşlarımızla inceledik. İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Kudem Şube Müdürlüğü zemini bozulmuş yerlerde zemin düzenleme ve kaplama işlemini de yapacak. Bu ölü sezonu iyi değerlendirip kutsal makamı gerek çevre düzenlemesi, gerek kaplamaları ve gerekse aydınlatmalarıyla bahar aylarına yetiştirip Şanlıurfalıların hizmetine sunacağız" diyerek tarihi turizm bölgesinin turizm sezonuna yepyeni yüzü ile hazır olacağını ifade etti.

 

Hz. İbrahim Peygamber makamı olan Dergah (Balıklıgöl)ün önemine dikkat çeken Başkan Çiftçi: "Dergah platosu Şanlıurfalılar için çok önemli ve değerlidir. Bu makamlar şehrimizin kimliği ve dışarıya açılan kapısıdır. Peygamberin iz bıraktığı alanlar olduğu için gözümüz gibi bakacağız. Şanlıurfa hepimizin, hepimizin sahip çıkması gerekiyor" dedi.

www.balikligol.com 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com