Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Adblock Plus nedir? Adblock Plus reklam satacak!

Adblock Plus nedir? Adblock Plus reklam satacak!

TEKNOLOJİ HABER / Reklamları önlemek amacıyla tercih edilen popüler tarayıcı eklentilerinden Adblock Plus geçtiğimiz gün yaptığı bir duyuruyla biraz ironik de olsa yeni bir reklam platformunun duyurusunu yaptı.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2016 Cuma 09:05
Adblock Plus nedir? Adblock Plus reklam satacak!

Reklamları önlemek amacıyla tercih edilen popüler tarayıcı eklentilerinden Adblock Plus geçtiğimiz gün yaptığı bir duyuruyla biraz ironik de olsa yeni bir reklam platformunun duyurusunu yaptı. Firmanın Acceptable Ads Platform ya da kısaca APP adını verdiği bu yeni network Adblock Plus'ın aslında reklamlara tamamen karşı olmadığının bir göstergesi.

Daha çok kötü ve davetsiz reklamlara karşı mücadele eden Adblock Plus, yeni platformuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Acceptable Ads Platform yayıncılara kullanıcılar için rahatsız edici olmayan alternatif bir reklam deneyimini reklam önleyiciler tarafından sunulabileceğini göstermek istiyor."

Buna göre Acceptable Ads Platform'dan yararlanan yayıncılar, 'kabul edilebilir' nitelikteki makul reklamları kendi sitelerinde gerçek zamanlı olarak istedikleri yere sürükleyip bırakabilecek. Diğer yandan kullanıcılar Acceptable Ads özelliğini devre dışı bırakma olanağına yine sahip olmaya devam edecek. Bu durumdan tamamen hoşlanmayan kullanıcıların da Adblock Plus'tan vazgeçip başka bir reklam engelleyici yazılıma geçme riskleri olduğunu da söyleyebiliriz.

Fakat Adblock Plus'a Acceptable Ads'le birlikte devam eden kullanıcılar bu deneyimleri üzerinden reklamlar hakkında geri dönüşler de sağlayabilecek.

Tam sürümü önümüzdeki aylarda sunulacak olan APP'nin beta sürümü geçtiğimiz gün yayınlandı.

Adblock Plus Nedir?

(ABP),Firefox web tarayıcısı için geliştirilmiş ücretsiz bir eklentidir. Temel amacı web siteleri içinde bulunan reklamların engellenmesidir. Wladimir Palant tarafından geliştirilmiştir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Google ve Apple'ı Peşinden Koşturan Proje: GlassOuse

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com